Zajímavosti

 

 


Padání vlasú

U všech druhů vlasů probíhá nepřetržitá výměna, starší vlasy vypadávají a nové dorůstají. V normě je vypadnutí 30-100 vlasů, při větším počtu je něco v nepořádku. Padání vlasů u žen bývá v souvislosti se stavem celého organismu. Působí zde vlivy jako je genetika, špatný krevní oběh, období po porodu, menopauza, únava, vyčerpanost, nemoc- diabetes, poruchy výživy a chemoterapie. Vlasy ovlivňují žlázy s vnitřní sekrecí (štítná žláza, hypofýza, nadledvinky a u žen vaječníky. Při změně ve funkci žláz, se objevuje zvýšené vypadávání vlasů.

Jestli řešíte problém s nadměrným padáním vlasů, obraťte se na dermatologa. Můžete třeba navštívit speciální pracoviště Dermatovenerologické kliniky Centrum "Zdravé vlasy" na Vinohradech tel: 267 163 659 . Adresa : Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV Šrobárova 50, 100 34 Praha 10.

Stav vypadávání vlasů u žen po porodu se většinou sám upraví.

Předcházet vypadávání můžete konzumací potravin bohatých na zinek (játra, mořské plody, ořechy ječné kroupy, pohanka, dýňová semínka). Velmi vhodná je masáž pokožky, která ji prokrví a usnadní průtok živin a odpadních látek u vlasových folikulů.


Hena

Henna je rostlinné barvivo, které se získává sušením listů keře Lawsonia inermis. Tmavě zelený prášek obsahuje barevnou látku lawson, která se dá připravit i synteticky. Rostlinná barviva jsou používána pro kosm. účely dlouhou dobu a mají výhodu, že jsou nedráždivá. Při barvení Hennou je vlas obalen, červeným barvivem. Opticky se vlas vyhladí a vznikne dojem, že je silnější. Při použití syntetických barviv, molekuly barviva pronikají do vlasu. Proto je třeba počítat s tím, že na vlasy barvené Hennou je nevhodná chemická preparace a přebarvování na jiný odstín.


Nejdražší účes

Nejmilejším zákazníkem jednoho britského kadeřnictví, které se nachází v luxusní londýnské čtvrti May-fair, je britská rocková hvězda Rod Stewart. Ten totiž za údržbu svého účesu zaplatí každý rok přibližně čtvrt milionu korun. Stewart, jehož péče o vlasy přišla po dobu trvání kariéry na více než 10 milionů korun, chodí do kadeřnictví společně se snoubenkou a ročním synkem každé tři týdny, v rukou šikovných kadeřníků stráví rodinka pokaždé zhruba pět hodin. Poté zaplatí 28 000 korun, nechá tučné spropitné a odejde s novými účesy a blond melírem. ( zdroj - noviny Metro 21.7.2006)

 

 

 

Vlasy a Jennifer Aniston

(Informace z časopisu ELLE – červen 2014)

Kadeřníkem Jennifer Aniston je její přítel Chris (McMillan), který na vlasech vyloženě ujíždí, a proto je tak výjímečný. „Po dvacetiletém přátelství jsem něco jako jeho Barbie,“ říká Jennifer.

Stránky jejího kadeřníka: www.thechchrismcmillansalon.com

Oblíbená vlasová kosmetika

Nikdy jsem nechtěla být tváří kosmetického produktu, ale vlasová značka Living Proof (www.livingproof.com) je o něčem úplně jiném. Podílím se na vývoji produktů, líbí se mi, že neobsahují silikony a že mají speciální molekuly, které vlasy nejen chrání, ale také posilují. Což je na nich znát.

MUST-HAVE´ PRODUKT

Mám vlnité vlasy, které se těžko upravují, a proto jsem se zbláznila do řady No Frizz Maska Restore Mask Treatment, 35 liber, je neuvěřitelná.

Bezoplachový kondicionér je skvělá věc. Kvalitní kulatý kartáč taky. Bez čeho se ale vůbec neobejdu, je výkonný fén, což je pro úpravu vlasů nutnost. Malinký fén mít zkrátka nemůžete! Tip: Parlux 385 Power Light, 235 dolarů, wwwparluxus.com

P.S.

Parlux 385

Tento fén používám, je opravdu výkonný, je ale i hlučný (dá se přikoupit tlumič hluku, funkci fénu to neovlivní). Tato značka je italské výroby a dostala mnoho ocenění ve světě na vlasových veletrzích.

Já raději pracuji s fénem značky Wella – typ Sahira, je také výkonná, také má ionizátor a lépe se mi při držení ovládá.

 

Powered by CouchCMS